KONST / Litografier / Färglitografi 10895186
*
nr 1089 5186
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Färglitografi, Göran Folcker (1920-2000), 20/300, motivet: 48x74
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 19:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 21:55:44
1
200 kr
13/2 09:28:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik göran folcker litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
*
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs mer om Göran Folcker
nr 1089 5186
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Färglitografi, Göran Folcker (1920-2000), 20/300, motivet: 48x74
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 21:55:44 | 1 | 200 kr |
13/2 09:28:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död Ã¥r 2000 i Vaxholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och konsthantverkare.Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik göran folcker litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50